Звернення о. Тараса Нейлюка до всіх парафіян храму Стрітення Господнього, що в Івано-Франківську, та всіх людей доброї волі

04.05.2020

Дорогі в Христі парафіяни та друзі нашої парафії Стрітення Господнього, що в Івано-Франківську! З Божою поміччю мало-помалу проходимо шлях карантину, ізоляції та віримо що вже в скорому часі знову зможемо збиратися цілою нашою громадою в нашому храмі для спільних молитов; знову зможемо здійснювати наші паломництва та служити одне одному, будуючи справді Живу парафію.

Цей час карантину, дні якого вже перейшли за пів сотні, відкрив для нас ким насправді є Господь Бог та яке місце посідає Свята Церква в нашому житті. Чимало із Вас брали активну участь в наших онлайн-богослужіннях: побожно дивилися трансляції, писали свої намірення та фінансово підтримували нашу парафію у цей нелегкий час. Разом із тим, із сумом, мусимо визнати, що більшість із нас, на жаль, відійшла від звичного ритму християнського життя - про це свідчить і низька активність відвідування наших сторінок, і кількість осіб, які дивляться наші богослужіння (в середньому це 10-15 осіб).

Однак цей час пройде і ми знаємо та віримо, що Милосердний Господь приймає «останнього, як першого» та однаково любить як набожного, так і грішного, бо Він - наш Батько. Ми знаємо та віруємо, що в скорому часі, повторюся, будемо знову чисельно зібраними на спільній молитві, якщо, звісно, не збайдужіємо у своєму серці. А для цього потрібно щоразу пам'ятати, що наша парафія, наш храм - не є власністю та необхідністю тільки для священнослужителів, але є НАШИМ спільним місцем зустрічі з Богом, з Його Милосердям.

З давніх-давен храм Божий завжди був місцем про яке люди дбали зачасту більше, ніж за власним домом. Така свідомість наших батьків, дідусів та бабців передавалася із материнським молоком і кожному з нас. Однак, живши в сьогоднішніх реаліях, ми все частіше віддаляємося від наших звичаїв, нашої віри, а разом і з тим - нашої культури.

В цей нелегкий час хочу пригадати всім нам, що мати на місці свого проживання святий храм - це великий дар та велика відповідальність. Дар - тому що щодня в храмі лунає молитва до Господа Бога за всіх парафіян; тому що молитва, як вчать нас святі отці, освячує час, місце та простір, що навколо нас. Відповідальність - тому що від кожного з нас залежить яким буде цей храм, яка буде його краса, в якому стані ми передамо його наступним поколінням.

В Заамвонній молитві на кожній Службі Божій ми молимося: «Благослови тих, що люблять красу дому Твого», тобто просимо Господнього благословення для тих, хто старається підтримувати свій храм, свою парафію в належному порядку. Тут йдеться і про причет (прислугу), який щодня ревно та зі страхом Божим служить при святому престолі; і про всіх наших господинь, які гарно прикрашають храм Божий квітами; і навіть про тих, хто бодай раз на тиждень прийде, щоби підмести храм із середини чи зовні. На жаль, як показує практики - це всього лише кілька осіб із тієї численної когорти вірян, які належать до нашої парафії.

Є й інший спосіб подбати про красу та належний стан свого парафіяльного храму - скласти свою добровільну пожертву. Адже всі ми свідомі того, що дім Божий утримується із пожертв своїх парафіян. Так, можемо сказати, як говорять чимало наших сучасників, «Богові гроші не потрібно, віддайте їх на сиротинці і тд», і справді Господь не потребує наших коштів, АЛЕ за ці кошти ми можемо: оплатити комунальні послуги (які регулярно платимо навіть в часи карантину), скласти матеріальну подяку для дяка та інших помічників (які регулярно жертвують своїм часом та працею, щоби забезпечити храм належним виглядом та служінням). Ми також можемо акумулювати ці кошти й для потреб наших ближніх, які з різних обставин, опинилися в скрутних ситуаціях життя. Окрім того, за ці кошти ми також стараємося зробити перебування наших дітей та молоді в катехитичній школі цікавим та активним.

А найголовніше - ми стараємося збирати всі отримані пожертви, копійка до копійки, щоби врешті звести для нашого Бога прекрасний повноцінний храм. Пам'ятаймо, що далеко не кожному поколінню випадає нагода звести для Господа дім, тож, хочу наголосити, - це великий дар та велика відповідальність. Будуючи храм на землі ми створюємо собі Храм на Небесах. Храм - це місце Слави Божої. Будуючи храм християнин славить, тим самим, ім'я Господнє та розповсюджує Слово Боже по світі.

Ми розуміємо, що людям, часто, не вистачає на найнеобхідніше, проте, якщо кожен докладеться скільки зможе на цю святу справу, Господь обов'язково воздасть сторицею.

Тому знову і вкотре просимо Вас стати нашими друзями та долучитися до великого діла! Якщо не маємо можливості самим здійснити офіру, не біймося попросити про допомогу наших родичів та близьких, адже це наша СПІЛЬНА СПРАВА!

Свою пожертву Ви можете залишити в нашій каплиці, що по вул. Б. Хмельницького (біля Теплокомуненерго), або ж перечислити за нашими реквізитами:

Номер картки для ДОБРОВІЛЬНИХ пожертв ➡️ 5169 3305 1602 0135

Реквізити:

Релігійна Громада РЕЛІГІЙНА ГРОМАДА (ПАРАФІЯ) СТРІТЕННЯ ГОСПОДА НАШОГО ІСУСА ХРИСТА УГКЦ

в АТ КБ «ПРИВАТБАНК» (ЄДРПОУ банку 14360570, код банку 336677)

№ 26009052518445 (UA 943366770000026009052518445)

о. Тарас Нейлюк,
адміністратор парафії Стрітення ГнІХ