Парафіяльна проща до Глинян та Унева

24.09.2018

У суботу, 22 вересня, наша парафіяльна спільнота, на чолі з отцем-парохом Тарасом Нейлюком, вирушила у чергове паломництво. Цього разу молитовна подорож відбулася до сіл Глиняни та Унів.

Спершу ми прибули до Глинян. Це село відоме тим, що на Святвечір 1936 року в церкві надприродним способом самовідновився запрестольний образ Розп'яття Ісуса Христа, за переказами, подарований Богданом Хмельницьким. Власне перед цією Чудотворною іконою Спаса ми й мали можливість молитися Божественну Літургію.

Кожен бажаючий приступив до Святого Таїнства Покаяння, щоби опісля могти єднатися з Євхаристійним Христом. Після молитви місцевий парафіяльний священик розповів нам історію цього храму та ікони.

Відтак ми вирушили до Свято-Успенської Унівської Лаври, яка, до слова, одна із чотирьох в Україні і єдиний в УГКЦ монастир, що має статус лаври, найбільшого, найзначущішого монастиря. Це святиня з тривалою і давньою історією, що багато в чому відображає історію самої Української Церкви, з її періодами руйнувань та переслідувань, розквіту й відродження. Однак уже з часу першої згадки про цю монашу обитель, що припадає на ХІV ст., її називають духовною твердинею, оплотом Церкви.

Тут ми помолилися Молебень до Пресвятої Богородиці якраз перед її Чудотворним образом, який в свій час явився на згарищі спаплюженого татарами монастиря, і з того часу зберігався у збудованій на цьому місці церкві Успіння Пресвятої Богородиці.

Опісля настоятель лаври провів нам екскурсію. На завершення, кожен міг набрати до своєї домівки священної води та з Божим благословення повернутися до рідного міста.

Прес-служба парафії Стрітення ГнІХ