На нашій парафії відбувся Чин Соборування

19.04.2019

Сьогодні, 19 квітня, напередодні Лазаревої суботи, на нашій парафії - Стрітення Господнього, що в Івано-Франківську по вул. Б. Хмельницького, відбувся Чин Соборування (Єлеопомазання).

Звершення чину очолив о. Руслан П'яста - Голова Патріаршої комісії у справах душпастирства охорони здоров'я, у співслужінні із отцями: Тарасом Нейлюком (адміністратор парафії), Андрієм Королем, Романом Дзюбаком, Василем Савчином, Петром Ців'юком та Володимиром Лукашевським. Богослужіння супроводжував наш парафіяльний хор.

Отець Руслан перед вчиненням безпосередньо єлеопомазання закликав приступати до нього з вірою. "Щоби Господь проганяв від нас усяку неміч - тілесну і духовну. Щоби ті рани, які вчинив гріх, були загоєні святим єлеєм, яким насамперед є Боже милосердя і Божа любов". Отець зазначив, що сьогодні, коли ми приступаємо до єлеопомазання, то є подібними до побитого на дорозі із притчі, а добрим самарянином є сам Христос і Він нині помазує наші рани.

Чин Соборування, або ж Єлеопомазування - це таїнство, при якому при помазанні тіла людини освяченим єлеєм призивається Божа благодать. Як правило цю тайну уділяють сім священнослужителів (тому ця тайна називається Соборуванням), чим показується, що турбота про хворих і співстраждання є справою усієї Церкви. Для звершення таїнства використовується єлей - олія, за можливістю оливкова. Єлей - один із найдавніших релігійних символів.

Ще святі апостоли молились над недужими і помазували їх єлеєм. Апостол Яків каже: « Хворий якщо хто з вас, нехай покличе пресвітерів Церкви, і нехай помоляться над ним, помазавши в ім'я Господнє. І молитва віри зцілить недужого, і підніме його Господь; і якщо він зробив гріхи - простяться йому» (Послання Якова, 14:15). Соборування уділяється важкохворим, але також соборують і людей, які не мають очевидних недуг. Це практикується з тієї причини, що усі люди «хворі гріхом».

Святим єлеєм помазують чоло, ніздрі, уста, щоки біля очей, вуха, роблять святий хрест на обличчі, намащують груди, а також руки з однієї і другої сторін.

Під час здійснення чину читають сім частин з Апостола та Євангелії, сім молитов на оздоровлення душі та тіла, у яких говориться про покаяння та про необхідність уповати на Боже Милосердя.

Обов'язковою умовою для приймаючого Святе Таїнство Єлеопомазання є Сповідь і Святе Причастя. Тому напередодні, або в день Соборування, необхідно посповідатися та причаститися Святих Христових Тайн. Також людина повинна примиритися зі всіма, попросити вибачення і зі спокійною душею приступити до таїнства.

Після звершення Таїнства, о. Тарас Нейлюк подякував присутнім отцям за їхню молитву та благословення, а також наголосив на тому, що кожен вірний покликаний особисто подякувати Господеві за Його велике милосердя та ласки під час цієї молитви. «Нашою найкращою подякою буде особиста присутність на Святій Літургії, тому закликаю кожного завтра - в Лазареву суботу, прийти до святого храму та прийняти Христа в Таїнстві Євхаристії», - заохотив отець-парох.

Прес-служба Парафії Стрітення ГнІХ